Lombard Sezam Gorzów
W związku z zaistniałą sytuacją w kraju, informujemy, iż nasza firma czynna jest w godzinach 10.00-18.00. O zmianach będziemy informować w stosownym komunikacie na stronie.

Skup złota stacjonarnie czy przez internet? Co wybrać?

Skup złota w Polsce można znaleźć w wielu miejscach. Istnieje stacjonarnie oraz niestacjonarnie, czyli są to strony internetowe, na których można bezpiecznie i w rzetelny sposób dokonać takich transakcji, choć ryzyko istnieje jak przy każdej wysyłce. Co warto wiedzieć o tego typu miejscach? Czy trzeba się obawiać, iż zostanie się oszukanym? Gdzie najlepiej udać się po fachową wycenę?

Skup złota przez internet
Skup złota przez internet wygląda tak, że klient zgłasza się do danego miejsca, w którym to dokładnie określa lub przedstawia np. za pomocą zdjęć podglądowych co che i w jakiej ilości sprzedać. W ten sposób dokonywana jest szacowana wycena i wysyłany jest do klienta kurier, który posiada przy sobie właściwe opakowanie na tego typu rzeczy. Klient spisuje z kurierem wszelkie formalności oraz dokładnie pakuje towar. Następnie to wszystko trafia do skupu złota, gdzie dokładnie jest sprawdzane i raz jeszcze szacowane np. pod względem jakości danych wyrobów, ich wagi, dodatków itp. Gdy klient zgadza się na daną sprzedaż – przez internet zawierana jest transakcja kupna – sprzedaży złota i wskazana kwota wypłacana jest na konto klienta. Jest to wbrew pozorom bardzo szybkie i sprawne rozwiązanie, z którego korzysta już masa osób w całej Polsce. Dlatego też, jeżeli nie ma takiego miejsca stacjonarnie w naszej okolicy – nie trzeba się obawiać i można dokonać owej transakcji w sieci.

Skup złota stacjonarny. Pewny i bez ryzyka utraty.
Wiele osób czasami przemierza setki kilometrów, by udać się do stacjonarnego punktu, gdzie skupowane jest złoto. Nie trzeba jednak tego robić, gdyż znane, profesjonalne i fachowe firmy, które się tym zajmują działają również w sieci. W ten sposób także odbywają się bezpieczne i prawidłowe transakcje – wystarczy tylko się dowiedzieć, jak to wszystko powinno wyglądać. Na miejscu procedury są bardzo skrupulatnie przeprowadzane, dlatego nie ma mowy, by ktokolwiek został oszukany w takim miejscu, które działa w Polsce całkowicie legalnie.
Warto wcześniej zapoznać się z opiniami danego miejsca i wybrać to, które ma np. najkorzystniejsze ceny. Zalecamy wykonać telefon, porozmawiać z firmą, dowiedzieć się jak to wygląda w praktyce. To wszystko pozwoli nam na zdobycie wiedzy w tym zakresie i uniknięcia rozczarować kiedy przyjedziemy ze swoim złotem do punkty skupu.